fot. Przemysław Kozłowski/Testigo

31.07.18
Wykład Cezarego Bednarskiego w Gdyni. 9 września, Archi Prelekcje VIII Weekendu Architektury

Architekt Cezary M. Bednarski, założyciel i dyrektor londyńskiej pracowni Studio Bednarski Ltd. wystąpi w czasie trzeciego dnia Archi Prelekcji VIII Weekendu Architektury w Gdyni.  

Tytuł autorskiej prelekcji: What’s New and Does New Matter | Co nowego i co znaczy NOWE?

Zapisy na niedzielne wykłady i prelekcje: architekturawspolczesna.evenea.pl 

Cezary Bednarski jest zaliczany do najwybitniejszych architektów oraz ekspertów w obszarze kompleksowych projektów oraz rozwiązań architektonicznych mostów oraz kładek miejskich (idea, design, konstrukcja, funkcjonalność). Architekt zdobył sobie także uznanie jako znakomity wykładowca, publicysta, a także błyskotliwy obserwator i analityk zjawisk we współczesnej architekturze oraz rozwoju metropolii XXI w. 

Przyjazd Bednarskiego do Gdyni, będzie także okazją do poznania specyfiki pracy brytyjskich architektów oraz prowadzenia najbardziej złożonych oraz trudnych projektów w KOOPERACJI  międzynarodowej. 

O architekcie:

  • Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego (rozpoczętego od nadzoru budowlanego przy budowie 44-piętrowego hotelu Marriott w Warszawie), obejmującego szeroką gamę budynków o różnych funkcjach, wnętrza, mosty, estetykę inżynieryjna jak i planowanie urbanistyczne.
  • Założyciel i dyrektor mieszczącego się w Londynie Studio Bednarski Ltd.
  • Zwycięzca w 20 międzynarodowych i brytyjskich konkursach architektonicznych i urbanistycznych, w tym kilkunastu na mosty i kładki (m.in. Kopenhaga, Paryż, Cardiff, Helsinki, Rzym, Gdańsk).
  • Laureat różnorodnych nagród, między innymi Manser Medal 2001 za najlepszy dom jednorodzinny zrealizowany na terenie Królestwa między 1998 i 2001 i dorocznymi nagrodami RIBA.
  • W 2006 projekt Kariobangi South w Nairobi, wybrany z ponad 250 propozycji, otrzymał światową nagrodę CITYSCAPE / ARCHITECTURAL REVIEW w kategorii projektów urbanistycznych w krajach rozwijających się. Realizacja domu własnego w londyńskiej dzielnicy Notting Hill filmowana była przez Discovery Channel do serii Dream Homes.
  • Członek Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA) i członek puli sędziów konkursowych RIBA,
  • Członek i doradca Royal Society of Arts, członek i doradca 21 Century Trust ( połączonego z Salzburg Global Seminar), członek komitetów do spraw ochrony zabytków i projektowania londyńskich dzielnic Islington i Brent. Członek Mongolian Institute for Sustainable Economic Development.
  • Od pewnego czasu zaangażowany w różnorodne projekty w Afryce.
  • Były dyrektor współzałożyciel firmy Studio E Architects w Londynie.
  • Wykłada i publikuje na forum międzynarodowym na tematy związane z architekturą, projektowaniem mostów, transportem, fotowoltaiką i projektowaniem energooszczędnym.

więcej