Anna Wachowicz

dr Anna Wachowicz

  • projektantka wzornictwa, pracuje na Wydziale Architektury i Wzornictwa w Pracowni Mebla Seryjnego. Interesuje się metodologią projektowania.

W projektowaniu wyznaje zasadę, że "praktyka bez teorii jest ślepa, a teoria bez praktyki jest martwa". Poszukuje najlepszej recepty na design i odkrywa nowe obszary jego zastosowania. Wykorzystuje znane metody projektowania w rozwiązywaniu nietypowych problemów i szuka nowych metod w pracy nad szablonowymi projektami. Wierzy, że projektant może wpływać na otaczający go świat i kształtować zachowania ludzi. Bliskie są jej projekty o charakterze społecznym, które skupiają się na potrzebach osób z tzw. grup wykluczonych. 

Od 2008 roku czynna zawodowo projektantka. Współpracuje ze Studio Marad Design, wraz z którą wykonuje projekty opakowań, wagonów i pojazdów szynowych, sprzętu elektronicznego, mebli, wystaw dla takich firm jak: Oceanic S.A., Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, PESA S.A. Bydgoszcz, Leroy Merlin Polska, Centrum Designu Gdynia, Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich Twierdza Gdańsk. Chętnie bierze udział w projektach o charakterze społecznym jak np. w projekcie Laboratorium Integralii - przestrzeni inspirującej osoby niepełnosprawne do aktywności zawodowej, realizowanym zgodnie z metodą Design Thinking. 

Kazimierz Butelski
Grzegorz Piątek
Anna Orchowska-Smolińska
Michał Pszczółkowski
Grzegorz Mika
Hubert Bilewicz
Weronika Szerle
Dariusz Błaszczyk
Jacek Friedrich
Marcin Szerle
Barbara Marchwicka
Szymon Piotr Kubiak

  • prelegentka VII Weekendu Architektury w Gdyni
  • wykład pt. Design thinking - w modernizacji miast
  • Archi Prelekcje 25 sierpnia 2017 r., Gdynia InfoBox, 10:00-14:00