<< wróć
Czynszówka dla 4 osób

Opis koncepcji - mieszkanie czynszowe - 47 m2

Mieszkanie o powierzchni 47 m2, zaprojektowane z myślą o potrzebach czteroosobowej rodziny, zlokalizowane zostało na poddaszu modernistycznej kamienicy czynszowej. Priorytetem projektu było przede wszystkim maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni, optyczne powiększenie pomieszczeń przy wykorzystaniu modernistycznych sposobów aranżacji wnętrz oraz nawiązanie stylistyczne do gdyńskiej moderny.

Zaprojektowane wnętrze to seria przenikających się przestrzeni o delikatnie nakreślonych podziałach, zachowujących odrębność pomieszczeń przy jednoczesnym połączeniu i doświetleniu ciemniejszych zakątków. Ze względu na wysokość poddasza, układ funkcjonalny zaprojektowany został zarówno w kierunku poziomym jak i pionowym. Wydzielenie przestronnej  i otwartej w planie strefy parteru od przestrzeni sypialnianych zlokalizowanych na antresoli, to nawiązanie do modułów mieszkaniowych Le Corbusiera, uznawanych za jeden z symboli architektury modernistycznej.

Zabudowanie antresoli w formie dwóch brył nadwieszonych nad parterem zgeometryzowało przestrzeń, a rezygnacja z krzykliwych kolorów na rzecz ponadczasowych kompozycji bieli i szarości podkreśliła architektoniczny widok zza okien. 

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis projektanta

Olga Rauk

Wykształcenie:

 

  • 2008- 2012 rok studia stacjonarne I stopnia, Politechnika Poznańska, wydział architektury, kierunek architektura i urbanistyka
    • uzyskanie tytułu inżyniera architekta
  • 2012- 2013 rok studia stacjonarne II stopnia, Politechnika Poznańska, wydział architektury, kierunek architektura i urbanistyka
    • uzyskanie tytułu magistra inżyniera architekta