<< wróć
Inspiracje transatlantykami

Opis projektu

Celem projektu było stworzenie ekonomicznego mieszkania czynszowego, które nawet bez wyposażenia ma przypominać swoim charakterem designerski, modernistyczny apartament.
Ma być nowoczesną wariacją na temat modernistycznych mieszkań a nie ich kopią, przeniesioną w aktualne czasy. Inspiracją do projektu były Transatlantyki MS „Batory” i TSS „Stefan Batory”, których modernistyczne wnętrza charakteryzowały się solidnym wykończeniem, funkcjonalnością. Mieszkanie dzięki dwóm poziomom staje się przestronniejsze, większe. Dodatkowa antresola na półpiętrze powoduje, że na przestrzeni 49m2 uzyskujemy salon z aneksem kuchennym, łazienkę z pralnią, antresolę służącą za miejsce do pracy, bibliotekę a nawet mini salon z widokiem, sypialnię z łóżkiem małżeńskim. Mimo otwartego planu, mieszkanie jest kameralne i zapewnia prywatność. Duże przeszklenia spełniają jedną z zasad modernizmu – dużo światła dla każdego mieszkańca. Mieszkanie zaaranżowałam dla Wnuczka Kapitana TSS „Stefan Batory” – 25 letniego Jana Kowalskiego. Kowalski pracuje w Gdyńskim porcie, tak jak dziadek kocha podróże. Po pracy chce wracać do przestronnego i stylowego mieszkania, które będzie dzielić z narzeczoną.

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis autorki

Marta Feder

o sobie 


Architektura to sztuka a co za tym idzie dom, jego wnętrze a nawet wyposażenie jest sztuką. Zadaniem Architekta jest tak wykreować sztukę by w parze z funkcjonalnością zaprojektować przestrzeń idealną.

"Projektuję dla ludzi, by zaspokoić ich potrzeby, spełnić marzenia dlatego za każdym razem staram się poznać ich zwyczaje, sposób bycia. Dzięki temu jestem w stanie zaprojektować spersonalizowane rozwiązanie, które będzie odpowiadało przyszłym użytkownikom.

Chce wprowadzić coś nowego, innowacyjnego, lekko szalonego lecz nie zaburzającego otoczenia. Walczę z nudą i monotonią. Staram się zrobić coś z niczego". Jestem wciąż rozwijającą się studentką z wieloma pomysłami.

  • Studentka IV roku Architektury i Urbanistyki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
  • Hobby - fotografia, eksploatacja portów i terminali. Szalony pomysł na rozwinięcie swoich umiejętności i wiedzy w tej dziedzinie,