<< wróć
Kutyła - Krzysiak - KIK

OPIS PROJEKTU

1.      Mieszkanie, które zaprojektowałyśmy na Konkurs „Gdyńska Czynszówka 2014r.” to przestrzeń przeznaczona dla rodziny trzy- lub czteroosobowej, o powierzchni 48 m2. Jego rzut jest w kształcie prostokąta, przez co można łatwo je dopasowywać do indywidualnych potrzeb użytkowników. Czynszówka składa się z dwóch pokoi, aneksu kuchennego, łazienki i WC, jednakże poprzez podzielenie części dziennej szklano-drewnianą ścianką przypominającą okno, uzyskałyśmy sypialnię rodziców, która dzięki przesuwnym zasłonom zapewni doświetlenie za dnia oraz prywatność wieczorem.

2.      Inspiracją do projektu były wnętrza modernistyczne wykorzystujące geometryczne wzory oraz ciepłą kolorystykę. Wnętrze ma charakter industrialny, na co wskazują lampy oraz wykończenie kuchni, który miesza się z nastrojem nadmorskiego apartamentu.

3.      Nasza „Czynszówka”, jej wykończenie, mimo iż wydaje się ekskluzywne i drogie, wcale takie nie jest. Oto zestawienie wykorzystanych elementów:

  • KUCHNIA – ok. 13 500 zł
  • WC - ok. 1 500 zł
  • ŁAZIENKA – ok. 3 000 zł
  • SALON + SYPIALNIA – ok. 18 500 zł
  • POKÓJ – ok. 3 500 zł
  • HALL – ok. 2 000 zł
  • + prace wykończeniowe 8 000 zł

Razem: 50 000 zł

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

OPIS ZESPOŁU AUTORSKIEGO

Zespół autorski KIK studio współtworzą dwie studentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej: Izabela Kutyła i Karolina Krzysiak.

W naszym spektrum zainteresowań znajdują się wnętrza, których głównym wyzwaniem jest ekonomiczność i funkcjonalność wypracowane w taki sposób, aby wyglądały luksusowo. Jako studentki, staramy się jak najintensywniej wdrażać w przyszły zawód, dlatego też zdecydowałyśmy się wziąć udział w konkursie.

Jak w każdym zespole, dzielimy się rolami, nie zawsze mamy takie samo zdanie. Jednakże projektując razem, uzupełniamy wzajemnie swoje dobre pomysły, w wyniku czego powstaje jeden świetny. Na zdanie „Porozmawiajmy o kolorach” wybuchamy śmiechem, gdyż naszym ulubionym kolorem jest biel i to ona właśnie staje się podkładem pod dalsze wariacje. Oczywiście nie lekceważąc roli dobrej soczystej barwy, która oszczędnie użyta staje się idealnym akcentem. Nasze projekty można nazwać WARIACJAMI NA TEMAT BIELI.

Izabela Kutyła i Karolina Krzysiak

KIK