<< wróć
Nasz Nowy Port

Opis projektu - "Nasz nowy port"

Mieszkanie o powierzchni 50 m² zostało zaprojektowane z myślą o młodym, aktywnym zawodowo i towarzysko małżeństwie, które mogłoby w swoim „nowym porcie” urządzić małe przyjęcie dla przyjaciół, jak również zrelaksować się po pracy. Projekt ten to zabawa stylami i kolorami. Biel powiększa przestrzeń, a inne kolory przybliżają morski klimat. Geometria obecna w całym mieszkaniu nawiązuje do stylu art deco. Plakaty i grafiki odnoszą się do modernizmu w Gdyni.

Rzut zaprojektowany został na planie prostokąta, co pozwoli na ekonomiczne rozmieszczenie mieszkań w budynku. Lokal został podzielony na dwie strefy: publiczną (salon z aneksem kuchennym) i prywatną (sypialnia z garderobą), natomiast łazienka jest łącznikiem.

Wchodząc do mieszkania ukazuje nam się biała podłużna przestrzeń z minimalistyczną zabudowaną kuchnią, zakończona lustrem na przeciwległej ścianie co optycznie powiększa przestrzeń. Po prawej stronie znajduje się ażurowa ściana w geometrycznym wzorze nawiązująca do stylu art deco, przez którą widzimy część jadalną salonu oraz dalej część wypoczynkowa. Po lewej stronie wejście do łazienki. 

Przy tak małym metrażu jest duże zapotrzebowanie na zabudowane miejsca, gdzie możemy schować prywatne rzeczy, dlatego też cała ściana w salonie to zabudowane półki ułożone w geometryczny wzór. W jednej z wnęk w zabudowie znajduje się telewizor w otoczeniu plakatów w stylu lat 40, dzięki czemu nie jest on głównym punktem salonu, lecz wygląda jak obraz w zestawieniu z innymi.

Na końcu pomieszczenia, za zabudową kuchenną znajduje się wejście do sypialni, w której za ścianką działową została wydzielona przestrzeń garderoby. Przez garderobę możemy bezpośrednio dostać się do łazienki, co jest ułatwieniem, gdy nie trzeba przechodzić przez salon, w którym w tym samym czasie przyjmuje się gości. Na ścianie dzielącej sypialnię od garderoby znajdują się małe prostokątne lustra ułożone w ten sam geometryczny wzór co zabudowa w salonie, które odbijają światło i powiększają przestrzeń. Łazienka utrzymana jest w kolorystyce biało-czarnej, przełamanej błękitem plakatu. 

Koszty związane z urządzeniem mieszkania zostały obniżone do minimum dzięki dużej ilości zabudowy, która zostanie zamówiona w małym lokalnym przedsiębiorstwie.

Projekt mieszkania jest przykładem jak prosto można urządzić mieszkanie, stawiając na biel i kilka akcentów kolorystycznych, spójnych z każdym pomieszczeniem. Dodatki kolorystyczne po pewnym czasie można wymienić na inny kolor, a mieszkanie nadal będzie oryginalne.

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

O Autorce

projektantka Klaudia KORZONEK-KOWALSKA

Studentka 4 roku Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych i ich wnętrz. Do tej pory projektowałam wnętrza tylko dla znajomych i na cele konkursowe. Jestem otwarta na propozycje współpracy przy projektach wnętrz jak i  koncepcjach projektów architektonicznych.

tel. 888876663 

e-mail: korzonekkowalska@gmail.com