Wojtek Gurak

Wojtek Gurak

BIO

Fotograf współczesnej architektury, który doświadczenie zdobywał przez cztery lata fotografując budynki na trzech kontynentach, w 15 krajach i ponad 50 miastach. Jako absolwent kierunków Public Relations na uczelniach w Wielkiej Brytanii i Australii, rozumie wpływ komunikacji wizualnej na promocję biur architektonicznych i deweloperów komercyjnych. Pracując na co dzień w jednej z warszawskich agencji PR zajmuje się wspieraniem w mediach klientów z sektora nieruchomości. Jego zdjęcia budynków zaprojektowanych przez najsłynniejszych architektów były publikowane od Ameryk, przez Europę i Azję po Australię. Uczestniczył zarówno w grupowych jak i indywidualnych wystawach fotograficznych w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii i Polsce będąc jednocześnie finalistą międzynarodowych konkursów fotograficznych. W Chinach udało mu się uwiecznić kilkadziesiąt pawilonów narodowych na Expo2010. W 2012 roku bardzo obszernie fotografował holenderską architekturę m.in. w nowopowstałej mieszkalnej dzielnicy IJburg w Amsterdamie, która wzniesiona została na szcześciu sztucznych wyspach.

Kazimierz Butelski
Grzegorz Piątek
Anna Orchowska-Smolińska
Michał Pszczółkowski
Grzegorz Mika
Hubert Bilewicz
Weronika Szerle
Dariusz Błaszczyk
Jacek Friedrich
Marcin Szerle
Barbara Marchwicka
Szymon Piotr Kubiak

  • Fotografie Wojtka Guraka - znalazły się w czasie wystawy I i II Weekendu Architektury w Gdyni, w tym wystawy plenerowej - Euro Waterfront, o najciekawszych realizacjach architektonicznych w Europie na styku z wodą. 
  • W trakcie III Weekendu Architektury w Gdyni, Wojtek Gurak zgodził się - opowiedzieć w formie prelekcji (23 sierpnia), wzbogaconej fotopokazem, jak realizować swoje marzenia, a jednocześnie pasje życiowe - na przykładzie swoich doświadczeń w zawodzie fotografa współczesnej architektury światowej.