<< wróć
"Górski apartament" - Glebiowski Studio

„GÓRSKI APARTAMENT”

 glebowski studio

Projekt mieszkania „Górski Apartament” przeznaczony jest dla entuzjastów gór i alpinistyki oraz pasjonatów stylu art deco. Ideą projektu jest połączenie dwóch powyższych zagadnień poprzez materiały oraz formę.

Przeniesienie klimatu górskiego poprzez materiały takie jak kamień - skała, drewno - las do wnętrz w stylu art deco zapewnia mieszkańcom subtelne a zarazem bardzo wyraźne sentymentalne odczucia. Surowe górskie materiały zostały zaprezentowane w formie art deco. Dominantą wnętrza jest kamienna ściana przypominająca swoją tektoniką skałę wspinaczkową, jednakże jej forma czerpie z geometrycznych wzorów art deco. Są to trójkątne płyty kamienne (grafitowy kwarcyt) o szlifowanych bocznych krawędziach. Płaszczyzna płyty posiada naturalną, nieregularną strukturę. Zaprojektowany wzór  tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny efekt ściany skalnej.

We wewnętrzu pojawiają się zabudowy w prostej i delikatnej formie z białych lakierowanych płyt, które stają się tłem dla elementów art deco. Zabudowy upraszają geometrię mieszkania.

"Apartament Gdyński" - konkurs 2013 r.
Apartament naczelnika dworca morskiego - I miejsce
"Mieszkanie Weekendowe" Dragonart / studio 1111 - II miejsce
"Apartament Mondrian" - Oliwia Kakowczyk - III miejsce
Apartament na weekend - SAMM Studio - wyróżnienie
Apartament dla rodziny z dzieckiem ArchitecPure - wyróżnienie
Apartament  "to nie był film" Chrapkowska - Dąbek - wyróżnienie
Grzegorz Ziętek - pracownia r3d3
Zakochani w Art (D)eco - proj. Martyna Gruszka
Apartament Gdyński - Łukasz Rząd
Apartament dla młodej, pracującej pary - Gawlik - Smalcerz
Konrad Kowalczyk - Apartament dla Mariana syna szklarza
"Apartament dla Pani Małgorzaty" STUDIO LA MATERIA
"Apartament dla kucharza okrętowego" - grupa Malaga
Apartament dla emerytowanego kapitana z małżonką
"Mieszkanie Gdyńskiego Nomada" - M. Abraham
"Apartament dla Leny" - proj. mootif M. Sicha
Apartament Gdyński dla miłośników sztuki - P. Ławrynowicz
"Apartament dla byłego podróżnika" - proj. P. Lange
Apartament dla mężczyzny dojrzałego - apaja
"Górski apartament" - Glebiowski Studio
Just Interiors - apartament kapitana samolotów pasażerskich
"Mieszkanie żony marynarza"

Notka biograficzna.

Tomasz Głębowski – architekt i designer, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom 2006 r.), oraz uczelni Sint-Lucas – Hogeschool voor Wetenschap en Kunst w Gent w Belgii (studia w latach 2004-2005). Od 2012 roku posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń, członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Doświadczenie zawodowe zaczął nabywać w latach 2005-2006 w firmie SDA Architekci, potem w latach 2007-2010 w pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. z którą związany jest do dziś. W 2010 roku otworzył własne biuro projektowe Glebowski Studio. Współpracuje z czołowymi architektami oraz pracowniami architektonicznymi.

O firmie.

Glebowski Studio to pracownia architektury i designu założona w 2010 roku przez arch. Tomasza Głębowskiego.

Posiadamy własny styl w którym skupiamy się na takich wartościach jak funkcjonalność, ekonomika, jakość oraz design. Architektura łączyć musi bowiem naukę ścisłą ze sztuką, które stanowić mają połączenie spójne. Projekty oraz Inwestorzy zawsze traktowani są przez nas indywidualnie. Niezależnie od wielkości inwestycji i etapu projektowania, wkładamy tyle samo uwagi w każde zlecenie, którym się zajmujemy. Dostosowujemy koszty do potrzeb oraz charakteru planowanej inwestycji, tak żeby przy każdym budżecie projekt nie ucierpiał na efekcie końcowym.

Doświadczenie oraz wiedzę zdobywamy od lat zarówno w kraju, jak i za granicą, co pozwala nam na zajmowanie się inwestycjami w sposób kompleksowy, od ogółu do szczegółu. Nowe projekty stanowią dla nas rodzaj wyzwania, dzięki któremu możemy się rozwijać i na bieżąco doskonalić swój warsztat. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi oraz godnymi zaufania architektami, biurami inżynierskimi i wykonawcami, którzy mogą nam zagwarantować zamierzony efekt końcowy zaplanowanych inwestycji.  

Kontakt:

glebowski studio | Tomasz Głębowski

e-mail: tomasz@glebowski.com

web: www.glebowski.com

tel: +48 693 42 47 49