OPIS PROJEKTU
Wnętrze mieszkania zaprojektowane zostało z myślą o młodej pracującej parze. Układ funkcjonalny oparty jest na planie otwartym, dzięki czemu można go łatwo modyfikować.
W centralnej części znajduje się wolnostojący box, na który składa się zamknięta garderoba i rozkładane chowane w ścianie boxu łóżko. Na co dzień mieszkanie umownie dzieli się na dwie części.
Pierwsza od wejścia, strefa dzienna to płynne połączenie niewielkiego saloniku i kuchni z mini - wyspą. To część przystosowana do życia w biegu, zaprojektowana z myślą o pracującym małżeństwie.
Za płócienną zasłoną kryje się druga, intymna część mieszkania. Znajduje się tam wyżej wspomniany box z łóżkiem i garderobą, strefa pracy oraz łazienka. Ta ostatnia, odgrodzona od reszty ścianą przesuwną, daje parze możliwość włączenia wolnostojącej wanny do otwartego układu całości. Na specjalne okazje, po zamknięciu łóżka w ścianie boxu, centralna, największa część mieszkania zamienia się w pokój dzienny z dużym okrągłym stołem i sześcioma krzesłami. Na co dzień zestaw przechowywany jest w zaprojektowanej do tego celu szafie znajdującej się naprzeciw łóżka. Taki zabieg zmienia studio małżeńskie w niemal całkowicie otwartą przestrzeń, która w połączeniu z dużym tarasem sprzyja organizowaniu imprez towarzyskich.
Myśl elastyczności przewodzi również wystrojowi wnętrza. Ściany wraz z elementami stałymi są w kolorze białym, posadzka drewniana, sufit zaś pozostaje bez wykończenia prezentując niezwykłą szczerość materiału jakim jest surowy beton. Charakter mieszkaniu nadają przedmioty codziennego użytku i starannie dobrana dekoracja w stylu Art Deco. Oprócz charakterystycznych materiałów i wzornictwa wnętrze zdobią obrazy słynnej polskiej artystki tego okresu Tamary de Lempickiej.
PROJEKTANCI:
- inż. arch. Karolina Gawlik
- inż. arch. Przemysław Smalcerz
- - studenci Politechniki Śląskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka