GREEN TBS

Opis projektu - GREEN TBS

GREEN TBS został zaprojektowany z myślą o ludziach ceniących nietypowe rozwiązania i kontakt z naturą. Lubiących białe przestrzenie, surowy styl nawiązujący do modernizmu. Mieszkanie przeznaczone jest dla młodego małżeństwa lub pary w związku partnerskim ceniących przyrodę. Zielona ściana ma wprowadzić do mieszkania czynszowego nowe spojrzenie na taki rodzaj lokalu, centralnie umiejscowiona ma spajać całe to założenie. Lecz ma być też przełamaniem zimnej, surowej modernistycznej bieli.

Poprzez zestawienie zielonej ściany ze współczesnymi elementami, powstał projekt mieszkania czynszowego o niepowtarzalnym klimacie.

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń niewielkiego mieszkania 45 m2, rzut  zaprojektowano jako otwarta powierzchnia umożliwiająca swobodę przestrzeni. Kuchnia została połączona z salonem poprzez wprowadzenie wyspy barowej stanowiącej też część jadalną. Rozwiązanie to powiększyło przestrzeń salonu co świetnie współgra z centralnie umiejscowioną zieloną ścianą, duże okna balkonowe znakomicie oświetlają to założenie. Zielona ściana jest zarazem buforem między częścią dzienną a nocną. Stylistyka łazienki  jest odniesieniem do ulubionego materiału modernizmu – betonu. Przełamaniem do zastosowanego betonu jest biała ściana z wypukłymi płytkami, jak i również białe dodatki.

Mieszkanie zostało zaprojektowane w oparciu o współczesne trendy, ale także czynnik ekonomiczny, proponując rozwiązanie „na każdą kiesę”. Czerpie inspiracje z modernizmu lat trzydziestych oraz polskiego Art Deco. Wnętrze idealnie oddaje charakter białej modernistycznej Gdyni łączącą się z naturę.

 

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

AUTOR

inż. arch. Milena Mazurczyk

Absolwent Politechniki Łódzkiej na kierunku Architektura i Urbanistyka, studia I stopnia.

Student na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku Architektura i Urbanistyka, studia II stopnia.

Tel: 697 177 318

mali: milena.mazurczyk@interia.pl