I nagroda w konkursie - pracownia CGL

II nagroda w konkursie - Anna Orchowska, Agata Karolczuk

II nagroda ex aequo - Florkiewicz Józefiak Kubicz oraz Anna Orchowska Agata Karolczuk

III nagroda w konkursie ex aequo - pracownia Formativ

30.08.16
Wyniki konkursu "Współczesny Salon Gdyński"

W tegorocznej edycji konkursu, którego tematem przewodnim był projekt "Współczesnego Salonu Gdyńskiego", jury w składzie: dr hab. Marek Jóźwicki, dr Hubert Bilewicz, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Katarzyna Gruszecka-Spychała, Diana Hołod, Ewa Janczukowicz-Cichosz oraz Jerzy Langier postanowiło uhonorować pięć nadesłanych prac.

 • I nagroda Pracownia CGL z Gdyni

Pracownia CGL zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz, wystawiennictwa I identyfikacji wizualnej. Od kilku lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci o charakterze komercyjnym. W portfolio możemy znaleźć realizacje min: Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku, LinkHotel w Tczewie, Przedszkole Niepubliczne Niebieskie Migdały w Tczewie, Kids Planet w Kościerzynie, sieć przedszkoli MegaMocni w Gdańsku i wiele innych. Projektanci: arch. wnętrz Filip Chojnacki, mgr arch. wnętrz Karolina Golec, dr arch. wnętrz Radosław Czerniejewski. 

 • II nagroda - ex aequo dr arch. inż. Anna Orchowska - Smolińska, Agata Karolczuk
 • II nagroda - ex aequo - MAMANU - Martyna Florkiewicz, Aleksandra Józefiak, Paulina Kubiak
   • grupa studentek architektury wnętrz na wydziale BAIŚ Politechniki Łódzkiej
 • III nagroda  ex aequo - pracownia Formativ oraz dwuosobowy zespół projektantów - Wioletta Chmielewska i Jakub Bałanda

Prace nagrodzone, a także pozostałe prace wyróżnione zakwalifikowaniem na wystawę pokonkursową, można obejrzeć do 4 września w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego pl. Grunwaldzki 2. 

Prace konkursowe od 14 września, znajdą się także w galerii on-line, na stronie www.weeendarchitektury.pl 

Uzasadnienie jury:

Pracownia CGL - I nagroda

Projekt oryginalny tak poprzez bardzo powściągliwe rozwiązania formalne, jak i za sprawą zaproponowanej funkcjonalności. Klarowne i pełne szlachetnej prostoty rozwiązanie, estetycznie doskonale wpisujące się w gdyńskie tradycje architektoniczne. 

 

 • II Nagroda ex aequo - Anna Orchowska-Smolińska, Agata Karolczuk

Projekt honorujący historyczny amfiladowy układ wnętrza mieszkania w kamienicy gdyńskiej, proponujący rozkład funkcji w poszczególnych pomieszczeniach w pełni odpowiadający programowi salonu. Projekt niezwykle elegancki wizualnie , z imponującą dbałością o nawiązania do tradycji międzywojnia i skrupulatnością  modernistycznego dizajnu.

 

 • II Nagroda ex aequo - MAMANU - Martyna Florkiewicz, Aleksandra Józefiak, Paulina Kubiak

Projekt manifestujący mobilność układu wnętrza z bardzo wyraźnym nawiązaniem do jednego z detali willi gdyńskiej okresu międzywojennego. Projekt bardzo konsekwentny wizualnie i estetycznie purystyczny.

 

 •  III Nagroda ex aequo - pracownia Formativ

Projekt zaskakujący koncepcyjnie, bezkompromisowy w swym minimalistycznym wyrazie, choć jednocześnie będący funkcjonalnym wyzwaniem.

 

 • III Nagroda ex aequo - Wioletta Chmielewska i Jakub Bałanda

Projekt pełen oficjalnej elegancji, formalnie odwolujacy się do międzywojennego modernizmu, adaptujący estetykę streamlinowego art deco do wymogów współczesności.