kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2

kawalerka 37m2 - CGL Architektura Wnętrz

Kawalerka o powierzchni 37 m 2 znajduje się na 7 piętrze “Bankowca”, ikony gdyńskiego modernizmu. Mieszkanie zaprojektowane jest dla singla zajmującego się zawodowo grą na fortepianie. Projekt inspirowany jest modernizmem. Ideą projektu była próba weryfikacji 5 punktów nowoczesnej architektury głoszonych przez Le Corbusiera i zaaplikowanie ich w pewnym zakresie do wnętrza kawalerki. Istotne były również odniesienia do filozofii Miesa van der Rohe oraz Adolfa Lossa i Otto Wagnera.
Motywem przewodnim stał się więc wolny plan, abstrakcyjny język form, brak ornamentów i zdobień rozumianych w klasyczny sposób, przezroczystość oraz przestrzeń. Projekt kawalerki stanowi próbę nawiązania dialogu współczesnego języka architektury z odległym już prawie o sto lat modernizmem, paradoksalnie tak często określanym jako styl nowoczesny.

"Współczesna Gdyńska Kawalerka 2012"
BIAŁA KAWALERKA & KAWALERKA DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO
Aneta Dargacz - kawalerka ARCHIPELAG (30m2)
KAWALERKA PODRÓŻNICZKI 39.4m2
R3D3 - kawalerka inspirowana modernizmem lat 30ch
JOANNA DEMPC - współczesna kawalerka modernistyczna - z akcentami wnętrz statków
kawalerka na 7 p. modernistycznego "Bankowca" - 37m2
Kawalerka dla Lucjana i Macieja
Kawalerka dla Gabi - studentki grafiki (KOLOR Plus)
Kawalerka zapalonej żeglarki (38m2)
WSPÓŁCZESNA KAWALERKA GDYŃSKA 2012
MIESZKANIE  ŻEGLARZA
Kawalerka dla Tancerki Teatru Muzycznego w Gdyni
"Kawalerka nawigatora"
glebowski studio - kawalerka
"KAWALERKA NURKA BOJOWEGO"
Mieszkanie dla rybaka dalekomorskiego

Radosław Czerniejewski ukończył Wydział Architektury i Wzornictwa na Kierunku Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gańsku. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 2011 roku. Projekt dyplomowy został nominowany do ogólnopolskiej wystawy “Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2011” organizowanej przez ASP w Katowicach. W 2011 roku został przyjęty na Międzywydziałowe Studia Doktoranckie na Gdańskiej ASP. W tym samym roku rozpoczął pracę dydaktyczną na tejże uczelni w ramach zajęć prowadzonych ze studentami Architektury Wnętrz oraz Projektowania w krajobrazie kulturowym a także w Sopockiej Szkole Wyższej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz Architektury Krajobrazu. Od 2011 roku pracuje jako asystent projektanta w autorskiej pracowni architektonicznej Hrynkiewicz i synowie z siedzibą w Gdańsku.
    Od 2009 roku współpracuje razem z Karoliną Golec Ludwiczak tworząc grupę projektową CGL. W ramach wspólnej pracy projektowej są autorami realizacji w przestrzeni prywatnej oraz publicznej o charakterze komercyjnym. Zajmują sie projektowaniem architektury wnętrz, wystawiennictwa, identyfikacji wizualnej oraz produktu. Ich prace cechuje czytelność, abstrakcyny język form oraz wyraziste decyzje projektowe.  Istotą projektowania jest dla nich poszukiwanie rozwiązań w pełni fukcjonalnyh o możliwie najlepszym wyrazie estetycznym. Są autorami wielu realizacji między innymi: Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży w Parku Naukowo Technologicznym w Gdańsku 2009, Linkhotelu w Tczewie 2010, wzorcowego salonu firmy Rintal 2010, Showroomu firmy Techmabudowa w Gdyni 2010, Restauracji 21 na Helu 2011, Przedszkola Niepublicznego Niebieskie Migdały w Tczewie 2012, a także wielu realizacji wnętrz prywatnych. Współpracowali z Urzędem Miasta w Tczewie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Są autorami projektów identyfikacji wizualnej wnętrz m.in. Linkhotelu i Przedszkola Niebieskie Migdały.