dr hab. inż. arch. Wojciech Niebrzydowski

 

Biogram

Wojciech Niebrzydowski

- dr inż. arch. – adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zajmuje się teorią i historią architektury ubiegłego stulecia oraz architekturą mieszkaniową i ergonomią. Autor i współautor ponad pięćdziesięciu publikacji naukowych, w tym wydanej w 2008 roku monografii „Beton i żelbet a formy architektoniczne XX wieku”. Od kilku lat prowadzi badania nad brutalizmem w architekturze.

Tomasz Wagner
Gabriela Świtek
Ryszard Nakonieczny
Jacek Friedrich
Grzegorz Mika
Małgorzata Jędrzejczyk
Hubert Bilewicz
Katarzyna Domagalska
dr hab. inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
Marta Baranowska
Weronika Szerle
Dorota Rychlak-Leśniak

 

Prelegent 3 dnia Archi Prelekcji, 29 sierpnia 2021 r. w czasie 11. Weekendu Architektury w Gdyni:

  • sala teatralna Konsulatu Kultury
  • prelekcja pt. "Pokora i Pycha Brutalizmu

Weekend Architektury w Gdyni:

  • W czasie IX Weekendu Architektury w Gdyni - wygłoszenie prelekcji poświęconej architekturze brutalistycznej w Europie, w Polsce oraz w Gdyni
  • W czasie IV Weekendu Architektury w Gdyni, dr inż. arch. Wojciech Niebrzydowski, wspólnie z dr inż. arch. Piotrem Łozińskim, wygłosił 30 sierpnia prelekcję poświęconą dwóm modernistycznym osiedlom mieszkaniowym Berlina (Archi Prelekcje sobotnie - 16:30-20:00, Muzeum Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1B). 
  • Dr arch. inż, Wojciech Niebrzydowski był także kuratorem jednej z wystaw w czasie IV Weekendu Architektury w Gdyni pt. Architektura masywnej plastyczności".