Radek Radziejewski

Radek Radziejewski

biogram

Gdynianin piątego pokolenia, z wykształcenia fizyk, z zamiłowania fotograf, a z zawodu renowator stolarki. Od dziecka uczył się szacunku i podejścia do drewna, pomagając rodzinie odnawiać rozmaite zabytkowe przedmioty: od mebli, przez drzwi i okna aż do kajaków. Z czasem pasja przerodziła się w pracę i teraz zajmuje się profesjonalną renowacją przedwojennej stolarki.

Jako wielki miłośnik Gdyni i ładu przestrzennego, nie przepuści żadnej okazji, żeby z sercem opowiedzieć o tym, jak najlepiej dbać o znikające drewniane dziedzictwo swojego miasta. Od kilku lat pomaga organizować wystawy oraz prowadzi warsztaty i spotkania popularyzujące i renowację zabytkowego detalu architektonicznego. 

 

 

Więcej o jego działaniach można przeczytać na założonym przez niego facebookowym profilu "Gdyńskie Renowacje"

 

 

 


Anna Cymer
Jerzy Majewski
Radosław Gajda & Natalia Szcześniak
Katarzyna Płażyńska (Fundacja Polanki)
Anna Nowakowska (Fundacja Polanki)
dr hab. inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
Vinicius Libardoni
Dariusz Błaszczyk
Katarzyna Domagalska
Małgorzata Jędrzejczyk
Arkadiusz Brzęczek
Weronika Szerle

12. Weekend Architektury w Gdyni 

  • Współprowadzenie z architektką Justyną Piekarską-Onoszko autorskiego Archi Spaceru z elementami warsztatu pt. "Archi Niuanse: dylematy i dramaty przy remontach i renowacjach przedwojennych wnętrz"

13. Weekend Architektury w Gdyni 31.08-3.09.2023

  • Kurator ostatniego dnia Festiwalu pt. "OCHRONA / Odnowa" - 3 września 2023
  • Planowane poprowadzenie Spaceru - 31 sierpnia 2023, g. 15:00-16:30 pt. Archi Spacer - "Archi Wnętrza" - spacer kuratorski z elementami warsztatu
  • Współpraca przy programie Festiwalu