Radosław Gajda & Natalia Szcześniak

Radosław Gajda

mgr inż. architekt

Ukończył kierunek architektura i urbanistyka na Politechnice Warszawskiej, studiował także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2009 roku wykładowca akademicki. Uczył historii architektury i sztuki oraz projektowania na warszawskich uczelniach: Politechnice, Europejskiej Akademii Sztuk oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Prowadził wykłady dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku PW oraz warsztaty z architektury i wzornictwa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Od 2013 wspólnie z Natalią Szczęśniak architekt stworzył i prowadził na portalu YouTube wideoblog Architecture is a good idea (obecnie Good Idea).

 

Pomysł oraz jego doskonała realizacja od strony technicznej, wizualnej i merytorycznej, zaowocowała rekordową popularnością oraz wieloma tysiącami wiernych fanów, miłośników architektury w Polsce i Europie. Poszczególne odcinki opowiadają zarówno o miastach, architekturze, trendach w projektowaniu wnętrz, wieżowców, a także podążają w kierunku idei i myśli największych współczesnych architektów. Połączenie rozmów o historii architektury, z jej aktualnymi wyzwaniami, stało się cechą rozpoznawczą ich projektu, a także otworzyła ich projektowi ogromny obszar do przyszłych eksploracji w Polsce, Europie i na świecie. 

Warto podkreślić rolę - wagę, ogromne znaczenie blogu Radosława Gajdy i Natalii Szczęśniak w edukacji architektonicznej Polaków, w tym użytkowników popularnych portali takich jak platforma YouTube. 

Natalia Szcześniak

Polska architektka prowadząca szeroką działalność popularyzatorską. Absolwentka Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki,   

Wspólnie z Radosławem Gajdą prowadzi wideoblog Architecture is a good idea (obecnie Good Idea). Architektka wydała także wspólnie z Radosławem Gajdą książki Archistorie oraz Jak odkrywać przestrzeń miast? 

Z kolei już prowadząc własny projekt wydawniczy Natalia Szcześniak Dobre Pomysły, przygotowała wydanie książki Cztery wymiary autorstwa Radosława Gajdy. 

 

 

 

Anna Cymer
Jerzy Majewski
Radosław Gajda & Natalia Szcześniak
Katarzyna Płażyńska (Fundacja Polanki)
Anna Nowakowska (Fundacja Polanki)
dr hab. inż. arch. Wojciech Niebrzydowski
Vinicius Libardoni
Dariusz Błaszczyk
Katarzyna Domagalska
Małgorzata Jędrzejczyk
Arkadiusz Brzęczek
Weronika Szerle

 

  • 29 października 2018 wraz z Natalią Szcześniak wydał książkę Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? nakładem wydawnictwa Znak
  • W 2021 r. razem z Natalią Szczęśniak Radosław Gajda wydał kolejną książkę Cztery wymiary architektury, Dobre Pomysły
  • Radosław Gajda dwukrotnie był gościem - prelegentem festiwalu "Weekend Architektury" w Gdyni. W tegorocznej edycji (2023) architekt powraca wraz ze współautorką vloga - Natalią Szczęśniak: 2 września w sali Kina Goplana GCF, w czasie 2 dnia Archi Prelekcji, architekt przeprowadzi prelekcję pod intrygującym tytułem pt. "Trwałość, użyteczność... kłamstwo. Czyli co obiecuje a co dowozi współczesna architektura?"

zapisy na sobotnie prelekcje:
 https://app.evenea.pl/event/ArchiPrelekcjeSobota/