<< wróć

Anna Becker, Marlena Pilch (Projektzieleni.pl)

Pracownia Projektzieleni.pl 

  • Architektki pracowni, prelegentki festiwalu Weekend Architektury w Gdynia - Anna Becker i Marlena Pilch, gościnie specjalne wydarzenia
  • biogramy:

Anna Becker

Anna Becker zdobyła wykształcenie na Wydziale Architektury Krajobrazu Politechniki  Krakowskiej Dresden oraz Technische Universität Dresden — TU Dresden, oraz studiach Podyplomowych z Planowania Przestrzennego.

Od początku pracy silnie związana z Krakowem, jednak jej projekty realizowane są na terenie całej Polski. Swoje doświadczenie zawodowe zbierała pracując nad szeroką gamą projektów przestrzeni publicznych parków, skwerów, oraz większych osiedli mieszkalnych. Jej główne zainteresowania zawodowe dotyczą projektowania przestrzeni publicznej z silnym naciskiem na jej zazielenienie. W swoich projektach często stawia na naturalistyczne nasadzenia oraz rozwiązania spójnie łączące kubaturę z krajobrazem. Lubi gdy granica projektu „zaciera” się z otoczeniem. Swoje projekty opracowuje kompleksowo.  Wspomaga również architektów projektując zagospodarowania terenu na każdym etapie inwestycji opracowując inwentaryzacje, analizy, koncepcje oraz projekty wykonawcze.

Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji społecznych, które propaguje i w których ma spore doświadczenie. Dodatkowo prowadziła szkolenia w zakresie ochrony drzew na placach budowy.
Laureatka nagrody architektonicznej Polityki 2022 r. i jednocześnie zdobywczyni nagrody internautów za projekt parku kieszonkowego w Bytomiu.
Wygrała XV edycję konkursu ‘Kraków bez barier’ za projekt Parku Bagry Wielkie w kategorii budownictwo dostępne.

www.projektzieleni.pl

fotografie:

1\Nagrodzony park kieszonkowy w Bytomiu, fotografia zDRONOwany

2\Biuro prasowe Bytom 

3\Anna Becker 

4\Marlena Pilch

5\ Park Bagry Wielkie w Krakowie fot. własna pracowni

6\ Centrum Innowacyjnej Dydaktyki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, foto wlasna Marlena Pilch

 

 

Tomasz Mikołaj Konior
XYstudio Dorota Sibińska | Filip Domaszczyński | Marta Nowosielska
Mariusz Twardowski
Dorota Szlachcic
Justyna Dziedziejko i Magdalena Wnęk (topoScape)
Jakub Szczęsny
APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski
Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Anna Orchowska
Dominika Zielińska
Monika Arczyńska
Piotr Grochowski
Bolesław Stelmach
Jakub Bladowski
Jacek Droszcz | Studio Kwadrat
Maciej Rydz (JEMS Architekci)
Przemek Woś
Dorota i Wojciech Bagińscy
Barbara Nawrocka
Paweł Świątkiewicz, Łukasz Maraszek | MS 15
Agnieszka Jurecka-Fryzowska
Michał Stangel
Przemo Łukasik
Anna Becker, Marlena Pilch (Projektzieleni.pl)
Paweł Paradowski (ZOA Architekci)
Karol NIeradka (maxberg)
Radosław Czerniejewski
TYYNI Studio
Barbara Marchwicka
Ewa Rombalska
Ryszard Nakonieczny
Sandra Przepiórkowska
Ewa Kuryłowicz
Robert Konieczny - KWK Promes
Marcin Sadowski | JEMS
eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Ewa P. Porębska
WXCA - Michał Czerwiński oraz Małgorzata Dembowska
Jakub Szczepański
Kazimierz Butelski
Marek Stępa
ARCH Deco - Gdynia
Iwona Markešić
Paulina Szewczyk
Aleksander Wadas
Lewicki Łatak
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
M. i A. Domicz
Marlena Wolnik | MWArchitekci
Agata Twardoch
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
Magdalena Federowicz-Boule
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
BBGK Architekci
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
Zbigniew Maćków

Marlena Pilch

Marlena Pilch zdobyła wykształcenie magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej oraz Politechnico di Milano, podyplomowe na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pierwsze doświadczenie zawodowe pozyskała w Atelier Loegler i DDJM, a od 2016 prowadzi własne biuro Marlena Pilch PRO ARCHITEKTURA.

Zawodowo zajmuje się architekturą mieszkaniową i projektowaniem przestrzeni publicznych. Związana na dobre z Krakowem, gdzie się urodziła, ale realizuje projekty w całej Polsce, a także we Włoszech. Wspólnie z Anną Becker (tu poproszę zlinkować) i pracownią Projektzieleni.pl propaguje ideę tworzenia parków kieszonkowych i ponownego zazieleniania przestrzeni miejskich.

O sobie: "Dążę do tworzenia architektury empatycznej, skoncentrowanej na potrzebach użytkownika. W swoim działaniu skupiam się na kontekście, w którym powstaje projekt. Formę podporządkowuję zastanemu otoczeniu, wzorcom estetycznym, a niekoniecznie aktualnym trendom. W projektach lubię wykorzystywać materiały naturalne, stawiać na funkcjonalność i poszanowanie dla środowiska."

W wolnych chwilach wielka fanka „rysowania na tafli wody”, w lecie halsuje na żaglach lub na kitesurfingu, w zimie jeździ na skiturach, najchętniej w Tatrach, ale nie pogardzi też innymi dzikimi szlakami. Lubi podróżować z plecakiem i wędrować po odległych zakątkach świata.

Laureatka nagrody architektonicznej Polityki 2022 r. i jednocześnie zdobywczyni nagrody internautów za projekt parku kieszonkowego w Bytomiu.

Wygrała XV edycję konkursu ‘Kraków bez barier’ za projekt Parku Bagry Wielkie w kategorii budownictwo dostępne.