CEZARY M. BEDNARSKI

CEZARY M BEDNARSKI

Prelegent VIII Weekendu Architektury w Gdyni, 9 września 2018 r., sala Kina Goplana (14:00-18:00).

uczestnik Archi Prelekcji oraz warsztatów Miasto Inspiracji w trakcie II Weekendu Architektury w Gdyni w 2012 r., uczestnik Archi Wystaw 2011-2013 r.

Ponad 30 lat doświadczenia zawodowego, rozpoczętego od nadzoru budowlanego przy budowie 44-piętrowego hotelu Marriott w Warszawie, obejmuje szeroką gamę budynków o różnych funkcjach, wnętrza, mosty, estetykę inżynieryjna jak i planowanie urbanistyczne. Zwycięzca w 20 międzynarodowych i brytyjskich konkursach architektonicznych i urbanistycznych, w tym kilkunastu na mosty i kładki (m.in. Kopenhaga, Paryż, Cardiff, Helsinki, Rzym, Gdańsk). Laureat różnorodnych nagród, między innymi Manser Medal 2001 za najlepszy dom jednorodzinny zrealizowany na terenie Królestwa między 1998 i 2001 i dorocznymi nagrodami RIBA. W 2006 projekt Kariobangi South w Nairobi, wybrany z ponad 250 propozycji, otrzymal światową nagrodę CITYSCAPE / ARCHITECTURAL REVIEW w kategorii projektów urbanistycznych w krajach rozwijających się. Realizacja domu własnego w londyńskiej dzielnicy Notting Hill filmowana była przez Discovery Channel do serii Dream Homes.

Członek Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA) i członek puli sędziów konkursowych RIBA, członek i doradca Royal Society of Arts, członek i doradca 21 Century Trust ( połączonego z Salzburg Global Seminar ), członek komitetów do spraw ochrony zabytków i projektowania londyńskich dzielnic Islington i Brent. Członek Mongolian Institute for Sustainable Economic Development. Od kilku lat zaangażowany w różnorodne projekty w Afryce. Założyciel i dyrektor mieszczącego się w Londynie Studio Bednarski Ltd i były dyrektor współzałożyciel firmy Studio E Architects w Londynie. Wykłada i publikuje na forum międzynarodowym na tematy związane z architekturą, projektowaniem mostów, transportem, fotowoltaiką i projektowaniem energooszczędnym.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys
Przemo Łukasik
XYstudio Dorota Sibińska | Filip Domaszczyński | Marta Nowosielska
Piotr Grochowski
Bolesław Stelmach
Anna Becker, Marlena Pilch (Projektzieleni.pl)
Paweł Paradowski (ZOA Architekci)
Anna Orchowska
Mariusz Twardowski
Michał Stangel
Karol NIeradka (maxberg)
Radosław Czerniejewski
TYYNI Studio
Barbara Marchwicka
Ewa Rombalska
Ryszard Nakonieczny
Sandra Przepiórkowska
Ewa Kuryłowicz
Robert Konieczny - KWK Promes
Marcin Sadowski | JEMS
eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Ewa P. Porębska
APA Wojciechowski | Szymon Wojciechowski
Jakub Szczepański
Kazimierz Butelski
ARCH Deco - Gdynia
Iwona Markešić
Paulina Szewczyk
Aleksander Wadas
Lewicki Łatak
Marta Sękulska-Wrońska i Szczepan Wroński (WXCA)
M. i A. Domicz
Barbara Nawrocka + Dominika Wilczyńska | MiastoPracownia
Marlena Wolnik | MWArchitekci
Agata Twardoch
Fiszer Atelier 41 - Warszawa
Magdalena Federowicz-Boule
Tomasz Janiszewski
Maciej Siuda
Annę Grajper oraz Sebastian Dobiesz
BBGK Architekci
Jakub Szczęsny
A2P2
Paulina Kisiel
Ultra Architects
CEZARY M. BEDNARSKI
Zbigniew Maćków
A. Bulanda i W. Mucha
Jacek Droszcz - Studio Kwadrat
Stanisław Deńko
Jerzy Wolski
Wojciech Targowski - FORT Architekci
Patryk Pniewski - PP Studio

Były doradca UNESCO, członek Rady Architektury i Rozwoju Miasta Prezydenta Warszawy, egzaminator wydziału architektury Uniwersytetu w Cardiff, Rome Scholar z British School w Rzymie, Diploma Unit Master w szkole Architectural Association w Londynie, profesor wizytujący wydziału architektury w Instituto Superior Politécnico José Antonio Echeverría w Hawanie, na Kubie.

Zaproszony przez polską sekcję BBC World Service do udziału w debacie na temat Iraku z udziałem między innymi Lecha Wałęsy. Na prośbę koncernu Daimler Chrysler opiniował samochód Smart i jego marketing w Wielkiej Brytanii, a na prośbę Toyoty projektowanie wnętrz jej samochodów. Jako jeden z dwóch brytyjskich architektów był zaproszony do udziału w misjach BRITISH COUNCIL - Creative Industries do Polski i Japonii. Architekt dla Mahasaraswathi Educational and Ecological Foundation w Andhra Pradesh w Indiach i konsultant d/s Architektury, Planowania Urbanistycznego, Krajobrazu I Estetyki Miejskiej Rady Miejskiej w Zwierzyńcu.  Doradca architektoniczny dla Centrum Badań Socjologicznych Związku Zawodowego Solidarności w Warszawie ( poprzez Dom i Miasto ). W 2009, razem z 34 innymi osobami, został przedstawiony na wystawie LONDON CREATIVES POLISH ROOTS w Museum of London prezentującej śmietankę twórczych Londyńczyków pochodzenia polskiego.