AERIUM - III Nagroda

Opis projektu - GDYŃSKA CZYNSZÓWKA

Zaprojektowane mieszkanie przeznaczone zostało dla ludzi młodych, kochających wolność i cieszących się życiem. Mieszkanie w tej formie ma zostać potraktowane jako przestrzeń przejściowa, która umożliwia start w nowe życie. Mieszkanie dla ludzi po studiach, z pierwszą pracą, chcących mieszkać samodzielnie, ale jeszcze bez dzieci. Przestrzeń ta ma być elementem łączącym i wypełniającym lukę pomiędzy studiami a docelowym mieszkaniem/domem. Pomostem między szalonym życiem na studiach a statecznym w rodzinie.

Mieszkanie o powierzchni 49m2 z czego 13,00 to sypialnia, 10,00m2 kuchnia z jadalnią, 18,00m2 salon, 4,3 m3 łazienka oraz 3,70 m2 przedpokój.

MODERNIZM

Praktyczne podejście do życia ściśle wiąże się z głównymi postulatami modernizmu. Funkcjonalna przestrzeń tu, zagwarantowana poprzez przestronne duże szafy garderobiane zlokalizowane w najbardziej potrzebnych miejscach w mieszkaniu czyli w sypialni oraz przedpokoju. Kuchnia zaprojektowana w sposób zapewniający łatwą obsługę i poczucie przyjemności w trakcie przyrządzania posiłków, jak również umożliwiająca współuczestnictwo w procesie gotowania. Głównym ośrodkiem życia w domu jest jego punkt centralny w tym przypadku salon, który ma za zadanie dawać mieszkańcom poczucie wolności i przestrzeni. Salon jako miejsce przestronne jasne i łączące podstawowe funkcje domu w jedną całość. Podziały znajdujące się w przestrzeni wynikające ze złotego podziału dopełniają całości.

Przestrzeń w mieszkaniu została zaprojektowana w taki sposób aby umożliwić przewietrzanie oraz wykorzystać jak najlepiej nasłonecznienie.

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis pracowni

AERIUM

Aerium to pracowania projektowa zajmująca się obsługą inwestora prywatnego a także publicznego. Pracownia zajmuje się projektowaniem: architektonicznym oraz urbanistycznym. Naszym klientom oferujemy konsultacje programowe, pomoc w obsłudze realizacji, możliwość realizacji całego lub częściowego pakietu usług projektowych. Naszym zadaniem jest rzetelne i świadome podejście do projektowania, jako zespół doświadczonych i pełnych pasji ludzi staramy się sprostać najwyższym wymaganiom naszych Inwestorów.

W zespole młodych, utalentowanych i pełnych pasji ludzi dbamy o to, by najnowocześniejsze technologie szły w parze z funkcjonalnością i najnowszymi trendami w architekturze.

Największą wartością są dla nas relacje z Klientami oparte na zaufaniu. Dlatego pomagamy im w realizacji ich celów wspierając ich naszą wiedzą.

Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z innowacyjnym podejściem, pozwala nam na oferowanie wyjątkowej, funkcjonalnej i skrojonej na miarę architektury.