Młoda klasyka - 50m2

GDYŃSKIE MIESZKANIE CZYNSZOWE DLA MŁODEGO MAŁŻEŃSTWA Z WARSZAWY
„MŁODA KLASYKA NA 50 METRACH KWADRATOWYCH”

Projekt skierowany został do małżeństwa młodych Warszawiaków zakochanych w Gdyni. Z tym stale rozwijającym się - szczególnie w sektorach biznesu, designu i edukacji - nowoczesnym miastem, wiążą oni swą karierę zawodową.

Proponowany układ mieszkania bazuje na typowych rozwiązaniach, charakterystycznych dla aktualnych ofert gdyńskich deweloperów. Projekt łączy modernistyczną w swych korzeniach ergonomię układu typu „open space” z elementami nurtu Art Déco. Przy projektowaniu funkcjonalnego wnętrza dla młodego małżeństwa, założeniem projektowym było uzyskanie elastyczności układu i możliwość dostosowania go do przyszłych potrzeb. Gdy rodzina powiększy się o dziecko istnieje możliwość przekształcenia wnętrza poprzez dobudowanie ścianek działowych na pokój dziecinny.

Duży nacisk położono na wykorzystanie naturalnych materiałów: drewna, tkanin, polskiej ceramiki łazienkowej i betonu architektonicznego, łącząc je z nowoczesnymi formami, utrzymanymi w czarno-białej kolorystyce, które dodają uroku i klasy. Założono również, że projektowane zabudowy miałyby zostać wykonane przez lokalnych stolarzy i tapicerów, a proponowane produkty oferowane są przez polskich producentów.

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis pracowni

Pracownia architektoniczna Coolbush założona została w 2009 roku w Gdyni. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem od przestrzeni urbanistycznych, przez budynki użyteczności publicznej, sektor mieszkaniowy po projekty aranżacji wnętrz wraz z wykończeniem.
2013 roku nastąpił gwałtowny rozwój biura, owocujący powiększeniem się ekipy projektowej. Obecnie pracownię tworzy młody zespół kilkunastu architektów i projektantów wnętrz z wykształceniem wyższym zdobywanym na uczelniach krajowych i zagranicznych oraz międzynarodowym doświadczeniem zawodowym. Biuro regularnie bierze udział w konkursach architektonicznych, chętnie podejmując ambitne wyzwania projektowe.