Inspiracje transatlantykami

Opis projektu

Celem projektu było stworzenie ekonomicznego mieszkania czynszowego, które nawet bez wyposażenia ma przypominać swoim charakterem designerski, modernistyczny apartament.
Ma być nowoczesną wariacją na temat modernistycznych mieszkań a nie ich kopią, przeniesioną w aktualne czasy. Inspiracją do projektu były Transatlantyki MS „Batory” i TSS „Stefan Batory”, których modernistyczne wnętrza charakteryzowały się solidnym wykończeniem, funkcjonalnością. Mieszkanie dzięki dwóm poziomom staje się przestronniejsze, większe. Dodatkowa antresola na półpiętrze powoduje, że na przestrzeni 49m2 uzyskujemy salon z aneksem kuchennym, łazienkę z pralnią, antresolę służącą za miejsce do pracy, bibliotekę a nawet mini salon z widokiem, sypialnię z łóżkiem małżeńskim. Mimo otwartego planu, mieszkanie jest kameralne i zapewnia prywatność. Duże przeszklenia spełniają jedną z zasad modernizmu – dużo światła dla każdego mieszkańca. Mieszkanie zaaranżowałam dla Wnuczka Kapitana TSS „Stefan Batory” – 25 letniego Jana Kowalskiego. Kowalski pracuje w Gdyńskim porcie, tak jak dziadek kocha podróże. Po pracy chce wracać do przestronnego i stylowego mieszkania, które będzie dzielić z narzeczoną.

 

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis autorki

Marta Feder

o sobie 


Architektura to sztuka a co za tym idzie dom, jego wnętrze a nawet wyposażenie jest sztuką. Zadaniem Architekta jest tak wykreować sztukę by w parze z funkcjonalnością zaprojektować przestrzeń idealną.

"Projektuję dla ludzi, by zaspokoić ich potrzeby, spełnić marzenia dlatego za każdym razem staram się poznać ich zwyczaje, sposób bycia. Dzięki temu jestem w stanie zaprojektować spersonalizowane rozwiązanie, które będzie odpowiadało przyszłym użytkownikom.

Chce wprowadzić coś nowego, innowacyjnego, lekko szalonego lecz nie zaburzającego otoczenia. Walczę z nudą i monotonią. Staram się zrobić coś z niczego". Jestem wciąż rozwijającą się studentką z wieloma pomysłami.

  • Studentka IV roku Architektury i Urbanistyki w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
  • Hobby - fotografia, eksploatacja portów i terminali. Szalony pomysł na rozwinięcie swoich umiejętności i wiedzy w tej dziedzinie,