Mieszkanie dla starszej pary

Opis projektu

Projektując mieszkanie w Gdyni,  wzięto pod uwagę modernistyczny rodowód miasta.  Dom w czasach modernizmu miał stanowić maszynę do mieszkania, a ówczesne kanony promowały hasła „zdrowego ducha w zdrowym ciele”. Aranżacja miała być wówczas jak najbardziej ergonomiczna - ułatwiać człowiekowi poruszanie się w przestrzeni. Starano się minimalizować ilość zbędnych czynności, dbając o sekwencyjny układ wnętrza.

            Na lokatorów mieszkania zostało wybrane starsze małżeństwo. Gdynia, miasto położone nad morzem, kojarzy się z rozbielonymi przez słońce kolorami lata, turkusową wodą, błękitnym niebem oraz białym piaskiem. Taką też paletę w nawiązaniu do jasnych barw, w których lubował się modernizm, przyjęto z myślą o mieszkańcach,  tworząc dla nich przestrzeń wiecznych wakacji, odprężenia i zaplecze zrównoważonego życia.  Typowy zaś dla współczesnych standardów deweloperskich układ mieszkania pokazano z perspektywy estetycznej I poł. XX w., z zastosowaniem naturalnych materiałów.

             Założono,  że aktywna para, chętnie opuszcza mieszkanie, dlatego przestrzenie sprowadzone są do minimum,  jednakże wyposażone je w dodatkową sypialnię dla ewentualnych gości np. wnuków i stanowiącą strefę do pracy.

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

Opis pracowni - Coolbush

Pracownia architektoniczna Coolbush założona została w 2009 roku w Gdyni. Zajmuje się kompleksowym projektowaniem od przestrzeni urbanistycznych, przez budynki użyteczności publicznej, sektor mieszkaniowy po projekty aranżacji wnętrz wraz z wykończeniem.

 W 2013 roku nastąpił gwałtowny rozwój biura, owocujący powiększeniem się ekipy projektowej. Obecnie pracownię tworzy młody zespół kilkunastu architektów i projektantów wnętrz z wykształceniem wyższym zdobywanym na uczelniach krajowych i zagranicznych oraz międzynarodowym doświadczeniem zawodowym. Biuro regularnie bierze udział w konkursach architektonicznych, chętnie podejmując ambitne wyzwania projektowe.