Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie

GDYŃSKA CZYNSZÓWKA 
MŁODEGO MARYNARZA

OPIS PROJEKTU:

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla młodego ceniącego sobie nowoczesność i minimalizm marynarza.

Przestrzeń mieszkania podzielona została umownie na 2 strefy – białą i czarną. Biała to dzień, jasny i pełen światła salon z kącikiem jadalnianym, przylegająca do niego kuchnia oraz ciąg komunikacyjny z pojemnymi szafami. Akcentem kolorystycznym tej przestrzeni jest kojarzący się z wodą kolor niebieski, nadający wnętrzu morski charakter oraz słoneczny żółty czyniący je bardziej przytulnym. Pomieszczenia białej strefy otaczają czarny, wolnostojący box, w którym usytuowano sypialnię i łazienkę związane  z odpoczynkiem i relaksem. Wnętrze kubika jest jednak zaprzeczeniem nazwy tej strefy. Dominuje tu bowiem biel wprowadzająca do pomieszczeń spokój i harmonię.

Głównym założeniem projektu było stworzenie mieszkania dającego poczucie przestronności na niewielkim metrażu człowiekowi, którego na co dzień otacza nieograniczona przestrzeń.

Marcelina Kitel

Patryk Ławrynowicz

 

Gdyńska Czynszówka - konkurs
"Maszyna do mieszkania" - I Nagroda
APAJA - II Nagroda
SAMM - III Nagroda
AERIUM - III Nagroda
Czynszówka młodego marynarza - wyróżnienie
Mieszkanie dla starszej pary
Czynszówka dla rodziny 2+1
Czynszówka dla pary kreatywnych 30-latków
Kutyła - Krzysiak - KIK
"Życiowy przystanek"
Mieszkanie fascynata stoczni
Czynszówka dla 4 osób
Dla małżeństwa lub singla
Nasz Nowy Port
Mieszkanie dla młodych, zapracowanych
GREEN TBS
Młoda klasyka - 50m2
W duchu minionej epoki
Inspiracje transatlantykami
Mieszkanie odnalezionych nad morzem

O Autorach

Marcelina Kitel i Patryk Ławrynowicz to młodzi architekci z Łodzi specjalizujący się w projektach koncepcyjnych wnętrz oraz architektury.

Marcelina Kitel- absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Architektura Wnętrz. Projekty tworzy w myśl zasady "forma wynika z funkcji".
kitelmarcelina@gmail.com

Patryk Ławrynowicz- absolwent Politechniki Łódzkiej  wydziału Architektury i Urbanistyki. Dyplom inżynierski został wybrany do 10 najlepszych dyplomów ostatnich 5 lat w Łodzi. W projektowaniu poszukuje niestandardowych rozwiązań, które łączą prostotę i funkcjonalność.
lawrynowiczpatryk@gmail.com              
www.lawrynowiczpatryk.pl